Jak mieć bezpiecznie działającą

stronę na WordPressie?

Nie masz pewności, czy Twoja strona zawsze działa? Boisz się włamania? Brakuje Ci czasu i przestrzeni, by logować się do kokpitu? A może wiedzy, by móc ze spokojem na bieżąco ją aktualizować?

Pomyśl, jak by to było, gdyby Twoja strona:

 • była stale widoczna w Internecie,
 • posiadała aktualne kopie bezpieczeństwa,
 • była codziennie aktualizowana,
 • zawsze po aktualizacjach działała,
 • a do tego była odpowiednio chroniona przed atakami?

Pomyśl, jak by to było, gdyby Twoja strona:

 • była stale widoczna w Internecie,
 • posiadała aktualne kopie bezpieczeństwa,
 • była codziennie aktualizowana,
 • zawsze po aktualizacjach działała,
 • a do tego była odpowiednio chroniona przed atakami?

Jeśli choć raz Twoja odpowiedź brzmiała "TAK", to czytaj dalej, bo chcę Ci opowiedzieć o tym, co sprawi, że pozbędziesz się lęku o swoją stronę i zaczniesz spać spokojnie!

Prowadzę blog (wiem! mało popularne 😏), na którym opisuję sprawy i rozwiązuję trudności związane z WordPressem. Dzięki niemu w ostatnich 10 latach praktycznie nie ma miesiąca, by nie zgłaszali się do mnie ludzie, którym zajmowanie się własną stroną internetową spędza sen z powiek.

Przyznają mi nawet, że najchętniej by tego nie robili, ale „jak mus to mus”

To tu to tam słyszą bowiem, że WordPress jest narzędziem dziurawym, łatwym i podatnym na włamania oraz że muszą robić w nim kopie, których nie umieją i o których nawet wykonawca ich strony im nie powiedział! W efekcie często przekonani są, że ich sklep lub strona z kursami online stoi na mocno chwiejnych nogach i w każdej chwili może runąć.

To sprawia, że żyją i rozwijają biznes w ciągłym niepokoju o swoją stronę…

Co martwi mnie najbardziej – WCALE NIE SĄ TO POJEDYNCZE PRZYPADKI!

WordPress uchodzi za narzędzie, którego można się łatwo, bezwysiłkowo i szybko nauczyć. W pewnym sensie to prawda. Instalacja WordPressa, przeklikanie ustawień i publikacja swojej pierwszej strony w Internecie to nie jest wiedza tajemna! Ba! Osobiście uczyłam tego ludzi podczas cyklu dosłownie pięciu codziennych webinarów w marcu 2020 roku, gdy offlinowe biznesy potrzebowały nagle zaistnieć w sieci. Ale!

Moim osobistym odkryciem życia był fakt, że że z WordPressem im dalej w las, tym… 🚀 ciekawiej.

Musisz jednak wiedzieć, że ogromna większość ludzi – również twórców stron na zlecenie – pozostaje na mocno podstawowym poziomie znajomości samego WP i mechanizmów, dzięki którym to wszystko, co z nim związane, w ogóle działa.

A mam tego pewność, ponieważ spotykam cały czas ludzi, którym ktoś stworzył stronę www, nawet przeszkolił z jej obsługi na zakończenie współpracy, ale:

❌ nic nie przekazał o jej sposobie działania,
❌ nie zająknął się nawet słowem o aktualizacjach,
❌ nie omówił motywu używanego na stronie,
❌ nie wspomniał o wtyczkach,
❌ ani tym bardziej o robieniu, czy przywracaniu kopii zapasowych.

Ale po co mi właściwie opieka nad stroną?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja strona…

Czy działa zawsze?

Zakładasz pewnie, że tak, ale czy masz pewność jej stałej obecności w Google, skoro tego nie monitorujesz..?

Problem zaczyna się, gdy Twoja strona znika z Google z nieznanych przyczyn, Klienci trafiają do konkurencji, a Ty nie masz o tym bladego pojęcia...

Całodobowy monitoring widoczności Twojej strony w Internecie pozwoli Ci błyskawicznie zareagować w takich sytuacjach.

Czy posiada kopie?

Twój obecny hosting zapewne jakieś wykonuje... A wiesz, na jakich zasadach możesz z nich korzystać?

Problem pojawia się, gdy kopii potrzebujesz błyskawicznie, a okazuje się, że musisz za nią słono dopłacić, albo za późno się po nią zgłaszasz...

Niezależne backupy pozwolą Ci na błyskawiczne przywrócenie Twojej strony. Ba! Jeśli coś "wywali się" podczas aktualizacji - przywróci się ona automatycznie.

Jest aktualizowana?

Założę się, że aktualizacje sprawdzasz co jakiś czas (przynajmniej raz w miesiącu?) i klikasz je "hurtowo"...

Problem polega na tym, że luki bezpieczeństwa we wtyczkach pojawiają się losowo i warto codziennie je sprawdzać...

Codzienne aktualizacje pozwolą Ci realnie ponieść bezpieczeństwo strony, bo automatycznie przestaje ona być podatna na włamania.

Działa i... nie wybucha?

To już jak wygrać milion w grach losowych! Niestety prawdopodobnie szczęście to się skończy...

Problemy ukazują się, gdy wtyczki powodują błędy w kodzie, przestają działać ze sobą i strona "wywala się" po ich aktualizacji...

Sprawdzenie, czy ze stroną wszystko w porządku po aktualizacjach i - jeśli się "wywali" - przywrócenie jej kopii pozwoli Ci oszczędzić wiele czasu, nerwów i pieniędzy.

Najlepiej rzuć okiem na sytuacje, które notorycznie do mnie trafiają…

Bo wypadki niestety chodzą po ludziach...

„Pani Kasiu, znów coś mi się wywaliło na stronie! 😧” – to najczęstszy temat, jaki pojawia się w mojej skrzynce mailowej. I jest to sytuacja, do której w WordPressie dochodzi w wyniku błędnie przeprowadzonych aktualizacji lub doinstalowania kolejnej wtyczki… 

Efekt? Biznes stoi, ponieważ Klienci nie mają możliwości zamówić produktu, czy opłacić usługi…

„Polećcie dobry hosting, bo mój ma awarię! 😱” – wcale nie tak dawno publikowane dziesiątki próśb na grupach Facebookowych. Zdarzyło się bowiem, że u jednego z większych dostawców hostingu, wybuchł pożar i spaliła się serwerownia…

Efekt? Ci, którzy nie mieli kopii zapasowych swoich stron, blogów i sklepów poza hostingiem, stracili wszystko… 

„Moim Klientom wariują programy antywirusowe, gdy logują się na moje kursy… 🙈” – sytuacja, w której:  coś „wywaliło się” podczas standardowych aktualizacji, nie było czasu naprawiać, więc została przywrócona kopia zapasowa i tak zostawiono platformę kursową na kolejnych kilka miesięcy…

Efekt? Wyczyszczenie strony, przeprowadzenie odpowiednich prac zabezpieczających i niezbędnych aktualizacji to koszt ponad 1600 PLN.

„Po aktualizacjach znowu coś nie działa… 😤” – nie dochodzą wiadomości z formularza, albo „rozjechały się” kolory na stronie, albo przyciski do produktów nie działają…

Efekt? Znów kilka tygodni w plecy i dodatkowy koszt na przywrócenie pełnych możliwości strony, czy sklepu online…

„Ktoś włamał się na moją stronę… 💩” – sytuacja wcale nie tak rzadka, gdy w kokpicie są nieaktualne wtyczki, zwłaszcza te, które w teorii mają „zabezpieczać” stronę, a jej właściciel zwyczajnie nie ma czasu sprawdzać i przeprowadzać wychodzących codziennie aktualizacji…

Efekt? Dodatkowe koszty, nerwy i stracony czas tylko dlatego, że wykonawca strony nie do końca znał temat luk bezpieczeństwa w WordPressie i wtyczkach.

4 powody, dla których warto powierzyć stronę www profesjonalnej opiece

Niezawodny hosting – ileż razy przyszło Ci wybierać go spośród mnóstwa skomplikowanych ofert?

W całej dekadzie zajmowania się WordPressem wciąż pomagam moim Klientom w wyborze hostingu, czyli przestrzeni dla ich strony internetowej. Wielu z nich – ponieważ nie są „osobami technicznymi” – wręcz gubi się w opisach i szczegółach poszczególnych ofert firm hostingowych. 

W tej samej dekadzie sama również korzystałam z różnych ofert polskich hostingów i dlatego dziś z całą odpowiedzialnością polecam Ci nasze, sprawdzone rozwiązanie. Smarthost jest firmą, w której wraz z Klientami mamy m.in.: zapewnioną pomoc specjalisty (człowieka, nie robota) 24h przez 365 dni w roku, bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt, a pozostałe usługi świadczone z pełnym profesjonalizmem.

Monitoring działania strony 24h – czyż nie jest to podstawa Twojego biznesu?

Stawiam gruszki przeciw czereśniom, że na co dzień  nie masz otwartej zakładki z Twoją stroną 24h na dobę i nie odświeżasz jej co minutę, by sprawdzać, czy działa. Innymi słowy – nie monitorujesz widoczności Twojej strony w Internecie. Nie dziwi mnie to w ogóle, bo – umówmy się – nikt normalny przecież tego nie robi.

Niestety oznacza to, że nie masz do końca świadomości, czy Twój Klient ma możliwość skorzystać z Twojej oferty i produktu, wtedy, gdy akurat go potrzebuje. A to już poważna sprawa zwłaszcza, gdy nadciągają dni w których już nie będzie stać Cię na stratę żadnego Klienta.

Bezpieczeństwo strony – kiedyż ostatnio zajmowało Twoją uwagę?

Wokół bezpieczeństwa stron na WordPressie krąży więcej mitów, niż spisano w lekturach szkolnych dotyczących starożytnej Grecji i Rzymu razem wziętych!

Najbardziej niebezpiecznym, jest twierdzenie, że jakakolwiek wtyczka zabezpieczy Twoją stronę. Nic bardziej mylnego i to z dwóch powodów. Po pierwsze – sama jej instalacja w WordPressie niesie ze sobą podatności. A po wtóre – w tym samym czasie jej obecność usypia Twoją czujność.

Doświadczenie pokazuje, że prędzej, czy później taka sytuacja staje się się źródłem udanego włamania na stronę.

Aktualizacje i kopie bezpieczeństwa – jakiż czas minął od Twoich ostatnich?

Temat chyba najczęściej w obsłudze po wykonaniu strony pomijany. Ba! Znam nawet przypadki, że w WordPressie konieczne aktualizacje nie były nawet widoczne! Tak, wykonawca ukrywał je w kokpicie celowo, by Klient przypadkiem żadnej z nich nie robił, bo utraciłby wprowadzone na stronie zmiany stylistyczne.

Mam też przekonanie graniczące z pewnością, że – zwłaszcza, jeśli w Polsce żyjesz – prowadzenie biznesu samo w sobie jest na tyle angażujące, że trudno jeszcze pamiętać o systematycznym logowaniu do kokpitu WordPressa. No i ten niepokój… Bo w sumie jaką masz pewność, że po kliknięciu aktualizacji, Twoja strona nie wyleci w kosmos?

I nie straszę na wyrost. Takie sytuacje się normalnie zdarzają, bo strona na WordPressie to kod pisany w rzeczywistości przez wielu ludzi. Całkiem więc prawdopodobne, że po zmianach podczas aktualizacji, coś nie zadziała. Jeśli z kolei już tak się stanie, czy wiesz, gdzie masz ostatnią kopię zapasową i jak masz ją przywrócić? 

TROCHĘ STATYSTYK

Bo WordPress jest naprawdę popularny...

I dlatego stał się „ofiarą” swojej własnej popularności.

To ona jest główną przyczyną kłopotów, jakie mogą spotkać i Twoją stronę www.

Istnieją bowiem ludzie, którzy trudnią się tym, by dziennie dokonać włamań na jak największą ilość instalacji WordPressa.

Szacuje się więc, że:

☢️  około 30% wszystkich stron internetowych stworzona została na WordPressie,

☢️  dziennie ponad 13 000 stron na WordPressie ulega włamaniom,

☢️  94% tych włamań dzieje się dzięki zainstalowanym w nich wtyczkom,

☢️  i tylko 31% wszystkich stron na WordPressie powierzono specjalistycznej opiece.

Źródło danych statystycznych: colorip.com

STRON NA ŚWIECIE
0 %
STRON POD OPIEKĄ
0 %
WŁAMAŃ DZIENNIE
0 +
WŁAMAŃ Z WTYCZEK
0 %

No dobra, ale kiedyś przecież "Opieka nad stroną" wyglądała u Ciebie inaczej...

Tak, to prawda.

I nie zamierzam się tu teraz tego wypierać.

Jeszcze niedawno Opieka nad WordPressem oznaczała, że raz w miesiącu, wieczorem logowałam się do kokpitów Klientów, by  zaktualizować ich WordPressa, motywy i wtyczki. Przy okazji w duchu modliłam się, żeby wszystko po aktualizacjach dobrze działało, bo inaczej musiałam logować się na hostingi Klientów i ręcznie przywracać kopie zapasowe…

To powodowało, że najchętniej pod opiekę przyjmowałam Klientów, którym sama tworzyłam strony www. Znałam je na wylot, często były zlokalizowane na moim hostingu – mało co mogło się spier…paprzyć!

Z czasem i wiedzą stawałam się co raz bardziej świadoma, że  t a k   t o   j e d n a k   n i e   m o ż e   w y g l ą d a ć ! ! !

Luki bezpieczeństwa, a później również ich naprawa, pojawiają się w różnych wtyczkach z losową częstotliwością. Stąd comiesięczne, ba! nawet cotygodniowe aktualizacje to zdecydowanie za mało. No i do tego miałam sporo szczęścia. Nigdy nic większego na stronach Klientów się nie posypało, a jednak moja usługa była nie wystarczająca!

Decyzję podjęłam w maju’23, podczas WordCamp Gliwice i po powrocie zaczęłam intensywnie działać. 

Połączyłam kropki, również otrzymane od Was, i zmieniłam w usłudze praktycznie wszystko… Znalazłam odpowiednie narzędzia. Następnie testowałam i dowiadywałam się o każdy szczegół ich działania.

I dlatego mam dziś pewność.

Pewność niezawodności Opieki nad WordPressem w obecnym kształcie!

Daję GWARANCJĘ!

Wystarczy, że do 14 dni od pierwszej płatności za usługę Opieki nad WordPressem poinformujesz mnie o rezygnacji, a oddam Ci całą zapłaconą kwotę.

pssst. Bez haczyków i ukrytych gwiazdek.

JESZCZE KILKA ZDAŃ O MNIE

Ale! Ale! Nie ma co powierzać opieki nad stroną komuś, kogo nie znasz!

Nazywam się Kasia Aleszczyk.

Zakochałam się w WordPressie od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością, a od dekady skutecznie pomagam też innym w tej relacji!

Prowadzę firmę i jestem autorką  „Bloga (nie tylko) o WordPressie”,  książki „WordPress w 10 krokach”, podcastu oraz konferencji online „Jak żyć w necie”.

Od 2015 roku organizuję śląskie spotkania entuzjastów WordPressa. Jestem też współorganizatorką WordCampów – ogólnopolskich konferencji „WordPressowców”.

Uczę innych w autorskich kursach online od 2016 roku. W nich pomagam ludziom „nie technicznym” oswajać WordPressa i przydatne narzędzia online.

Słowem, które mnie napędza jest: uczciwość. Nie znoszę sytuacji, w których ktoś wykorzystuje kogoś, zwłaszcza jego niewiedzę, czy wiarę w ludzkie dobro.

Od kilku lat konsekwentnie realizuję swoje marzenia. Prywatnie jestem żoną, mamą zastępczą dla czworga nastolatków, współwłaścicelką dwóch najpiękniejszych kundli we wsi i papużki. Piszę, oglądam i czytam od zawsze. Uwielbiam kryminały, wyszywanie i śpiew.

Moje życiowe motto, zaczerpnięte z poezji ks. Twardowskiego, mówi, że: kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno”. Ono pozwala mi znajdować rozwiązania i dobrze żyć w polskiej rzeczywistości!

 

Zastanawiasz się, czy to na pewno rozwiązanie dla Ciebie?

Wierz mi – co chwila spotykam osoby, którym naprawdę przydałaby się Opieka nad WordPressem.

Koniecznie rozważ tę propozycję, jeśli poniższe opisy jakkolwiek z Tobą rezonują!

Zleciłaś/łeś wykonanie strony, bloga lub sklepu na WordPressie i zlecenie to akurat dobiega końca. Masz już dane dostępowe do kokpitu, jesteś po szkoleniu z obsługi oraz edycji treści, ale wszystko to jest dla Ciebie kompletnie nowe i zaczyna się mieszać w głowie. Nie pamiętasz za bardzo, czy na szkoleniu było cokolwiek o aktualizacjach…

Yes! Kończysz samodzielnie tworzyć swoją stronę na WordPressie. Kosztowało Cię to wprawdzie trochę wysiłku, ale – jak zawsze – ogarnęłaś/nąłeś z samouczków oraz tutoriali i właśnie dumnie publikujesz swoją www w przestrzeni Internetu. Gratulujesz sam/a sobie, choć wiesz, że o dalszych działaniach w WP przyjdzie Ci jeszcze wieeeeele poczytać…

Twoja strona powstała na zlecenie i teraz samodzielnie nią zarządzasz. Dodajesz wpisy blogowe, moderujesz komentarze, dodajesz nowe produkty/usługi i realizujesz zamówienia. Kojarzysz, że na szkoleniu z obsługi WordPressa było coś o wtyczkach, czy motywach, ale nie bardzo pamiętasz, gdzie znaleźć je w panelu administracyjnym…

Twoja strona już działa czas jakiś… Publikujesz na niej treści, prowadzisz blog, sprzedajesz. Zajmujesz się też marketingiem, by dotrzeć do kolejnych Klientów. Wciąż się rozwijasz, dużo czytasz, sam/a sobie jesteś sterem, żaglem, kapitanem i łajbą okrętem. Uwielbiasz to, choć trochę zaczynasz czuć zmęczenie. Niestety wciąż brakuje Ci czasu na „bieżączkę” i nie pamiętasz, kiedy ostatnio aktualizawałaś/łeś swojego WordPressa…

Jesteś i działasz już na rynku, a wszystko rozwija się bardzo pozytywnie. Oczywiście bywają miesiące słabsze i te bardzo mocno, ale na koniec dnia wszystko sympatycznie spina się w cyferkach na koncie. Zaczynasz otrzymywać też wiadomości o tym, że czasem ktoś na Twojej stronie próbował coś zrobić i się nie udało. Niedawno przyszło też coś o jakimś błędzie krytycznym, ale nie masz czasu się tym zająć…

Masz stronę na WordPressie, którą rozwijasz. Dodajesz nowe  usługi, dotychczasowe zmieniają się dzięki Twoim Klientom. Na Twojej stronie również więc sporo zmian. Znalezienie najlepszych rozwiązań trochę czasu zajęło, ale już wszystko działa tak, jak sobie wymarzyłaś/łeś. Teraz zastanawiasz się, czy na pewno wszystkich wtyczek potrzebujesz, ale nie do końca pamiętasz, która za co odpowiada, więc na wszelki wypadek trzymasz je wszystkie…

Biegasz, załatwiasz, obsługujesz – w końcu prowadzenie firmy w tym kraju to nie lada wyczyn. Urzędy, Klienci, telefony, maile, wszystko wymaga Twojej uwagi. Gdzie tu jeszcze dom, rodzina i czas wolny, przecież doba ma tylko 24 godziny! Jeszcze ten WordPress… Nie, nijak nie masz na to czasu! Nie jesteś osobą techniczną, więc wolisz nie ruszać, bo jeszcze coś wybuchnie…

Sprawdź 3 najważniejsze zyski z Opieki nad WordPressem!

Monitoring widoczności w Internecie

Masz pewność, że zawsze wiesz, czy Twoja strona jest dostępna w Internecie. Otrzymujesz powiadomienia o jej problemach i oraz ich zakończeniu.

Codzienne aktualizacje WordPressa

Każdego dnia sprawdzamy dostępność nowych aktualizacji i wykonujemy je. Jeśli cokolwiek na stronie ulega awarii w tym procesie - automatycznie przywracamy kopię bezpieczeństwa.

Kopie zapasowe strony poza hostingiem

Kopie zapasowe wykonujemy każdego dnia i przechowywane są one niezależnie od Twojego hostingu. To dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii strony.

Komu przyda się opieka nad stroną www?

Zdecydowanie skorzystaj z Opieki nad WordPressem, jeśli:

Komu NIE przyda się opieka nad stroną www?

Daj sobie spokój z Opieką nad WordPressem, jeśli:

ZOBACZ ETAPY PROCESU

Ale! Ale! Jak wygląda to w praktyce?

KROK PIERWSZY
Dołączasz do opieki

Wybierasz odpowiedni pakiet i dołączasz do 14 dniowego okresu testowego Opieki nad WordPressem. Jeśli samodzielnie przeprowadzasz aktualizacje i backupy - wybierz Basic Care. Jeśli na stronie cokolwiek sprzedajesz lub pozyskujesz kontakty - skorzystaj z PRO lub VIP Care.

KROK DRUGI
kONTAKTUJĘ SIĘ

Otrzymuję powiadomienie o Twoim dołączeniu, a Ty  ode mnie wiadomość mailową. W niej zawieram informacje, co i jak potrzebuję od Ciebie, by profesjonalnie zająć się Twoim WordPressem.

KROK TRZECI
Przesyłasz informacje

Otrzymuję od Ciebie dane potrzebne do Opieki nad WordPressem i uruchamiam usługę (do 48h). Przechowuję je zgodnie ze standardami RODO i bezpieczeństwa.

KROK CZWARTY
Przenosimy stronę - opcjonalne

Jeśli zdecydujesz się na pakiet z hostingiem, przenosimy Twoją stronę na osobne konto hostingowe w Smarthost. Pozwala mi to błyskawicznie reagować, gdy na stronie dzieje się cokolwiek niepokojącego. Przenosiny strony odbywają się bezstresowo i w taki sposób, by była ona stale dostępna dla Twoich Klientów.

KROK PIĄTY
Przestajesz się martwić

...i śpisz spokojnie. 👍💪😎

Raz w miesiącu otrzymujesz ode mnie raport działań.

Zobacz
opinie osób,
które już mi zaufały.

Zadowoleni Klienci to zawsze ta „większa” 😉 połowa sukcesu. Udana współpraca bowiem gwarantuje powodzenie wszystkich jej partnerów. Tym bardziej cieszę się zawsze, jeśli Klienci dzielą się swoimi opiniami z innymi. To zobowiązuje! 😍

Wiem, że mogę liczyć na regularną aktualizację i właściwe zabezpieczenie kopii zapasowej bloga. Krótko mówiąc, mój blog jest w dobrych rękach!

KASIA WOJTYŃSKA

ogrodpodlasem.pl

Opieka nad WordPressem daje mi spokój, bezstresowość, wizja anioła który biega po zapleczu mojej strony, poprawia, sprząta, dba, odpiera ataki i wszystkim się zajmuje, oszczędność mojego czasu. 

JOANNA KAGLIK

studiopipernik.pl

Odkąd współpracuję w  zakresie Opieki nad WordPressem z Panią Kasią, strona działa sprawniej, jeśli pojawia się problem jest szybko rozwiązywany.

ANNA CIEŚLAK

balfala.pl

A MOŻE MASZ PYTANIA?

SPRAWDŹ FAQ!

Nie ma Twojego pytania? Skontaktuj się!

14 dniowy okres testowy to propozycja dzięki której możesz przekonać się, jak funkcjonuje usługa opieki nad WordPressem w praktyce. W każdej chwili możesz z niego zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Oczywiście nie musisz! Wystarczy, że podczas 14 dniowego okresu testowego poinformujesz mnie mailowo o swojej decyzji, a ja bez żadnych konsekwencji usunę Twoją stronę z usługi Opieki nad WordPressem.

Tak, kartę z której będą dokonywać się płatności za usługę Opieki nad WordPressem, podpinasz dołączając do 14 dniowego okresu testowego. Oczywiście w każdym momencie masz możliwość odpiąć ją w swoim panelu PayPal, jeśli zdecydujesz się przerwać korzystanie z usługi.

Bezpośrednio po dołączeniu do usługi Opieki nad WordPressem otrzymasz email z informacją, jakich danych potrzebuję, by rozpocząć. Usługa rozpocznie się do 48h od otrzymania od Ciebie potrzebnych  danych.

Płatność regulujesz za pomocą PayPal i przy zakupie automatycznie zakłada się w Twoim profilu PayPal tzw. płatność cykliczna. 

O to nie musisz się martwić. Wszystkie techniczne czynności biorę na siebie, a jeśli coś okaże się wyzwaniem – poprowadzę Cię za rękę.

Z usługi możesz zrezygnować w każdym momencie. Wystarczy, że w swoim profilu PayPal odłączysz płatność cykliczną, a kwoty za Opiekę nad WordPressem nie będą już pobierane.

Usługa realizowana jest w 3 etapach:

 • bezpośrednio po jej zakupie otrzymujesz email z danymi, które są mi potrzebne do jej realizacji,
 • przenosimy Twoją stronę na nasz hosting i przekierowujemy domenę, co daje nam komfort pracy przy wykonywaniu działań związanych z Opieką,
 • wdrażamy narzędzia związane z realizacją usługi. 

Nie, usługa Opieki nad WordPressem nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych wtyczek.

Oczywiście możesz zrezygnować, jednak jeśli anulujesz płatność cykliczną przed upływem pierwszego roku kalendarzowego, skontaktuję się w celu ustalenia kwestii dalszego hostingu.

Będziesz mieć możliwość opłacić hosting w regularnej cenie w danym roku lub przenieść swoją stronę w inne miejsce.

Bezpośrednio po dokonaniu płatności otrzymasz:

 • email z danymi konta w platformie kursowej, ponieważ Opieka jest jednym z produktów osadzonych właśnie na tej platformie,
 • email z informacjami o tym, jakie dane potrzebuję od Ciebie do wykonania usługi.

Oczywiście otrzymasz. Zostanie ona wysłana na Twój adres mailowy bezpośrednio po dokonaniu płatności za Opiekę nad WP. Będzie to tzw. faktura VAT zwolniona.

SKORZYSTAJ Z OPIEKI DLA SWOJEJ STRONY

To jak?
Chcesz w końcu mieć bezpieczną i działającą stronę www?

MIESIĘCZNIE
ROCZNIE
PLAN BASIC
97 zł
MIESIĄC
ZAMIAST 129 zł
 • Monitoring działania strony 24h
 • Kopie bezpieczeństwa raz w miesiącu
 • Możliwość przywrócenia kopii bezpieczeństwa (1/mies)
 • Kopie zapasowe poza hostingiem
 • Comiesięczny raport przeprowadzonych aktualizacji
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO
PLAN PREMIUM
147 zł
MIESIĄC
ZAMIAST 179 zł
 • Wszystko, co w BASIC CARE +
 • Codzienne kopie bezpieczeństwa
 • Codzienne aktualizacje WordPressa, motywu i wtyczek
 • Sprawdzenie, czy po aktualizacji wszystko w porządku
 • Automatyczne przywracanie backupu (jeśli zajdzie potrzeba)
 • Hosting 1 rok (dla chętnych)
 • Bezstresowe przenosiny strony ze starego hostingu
 • Całodobowy support hostingu
  (z człowiekiem na czacie)
 • Bezpłatny certyfikat SSL
 • Ochrona antywłamaniowa
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO
PLAN VIP
329 zł
MIESIĄC
ZAMIAST 399 zł
 • Wszystko, co w BASIC i PRO CARE +
 • Aktualizacja wersji PHP
  (jeśli zajdzie potrzeba)
 • Ebook "Zrób se stronę"
  + 5 BONUSÓW
 • Ebook "15 wtyczek, które polecam po dekadzie pracy z WordPressem"
 • Wsparcie w dodawaniu treści
  w WordPressie i zarządzaniu stroną 1h/miesiąc
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO
PLAN BASIC
1067 zł
ROK
(12 miesięcy w cenie 11)
 • Monitoring działania strony 24h
 • Kopie bezpieczeństwa raz w miesiącu
 • Możliwość przywrócenia kopii bezpieczeństwa (1/mies)
 • Kopie zapasowe poza hostingiem
 • Comiesięczny raport przeprowadzonych aktualizacji
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO
PLAN PREMIUM
1617 zł
ROK
(12 miesięcy w cenie 11)
 • Wszystko, co w BASIC CARE +
 • Codzienne kopie bezpieczeństwa
 • Codzienne aktualizacje WordPressa, motywu i wtyczek
 • Sprawdzenie, czy po aktualizacji wszystko w porządku
 • Automatyczne przywracanie backupu (jeśli zajdzie potrzeba)
 • Hosting 1 rok (dla chętnych)
 • Bezstresowe przenosiny strony ze starego hostingu
 • Całodobowy support hostingu
  (z człowiekiem na czacie)
 • Bezpłatny certyfikat SSL
 • Ochrona antywłamaniowa
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO
PLAN VIP
3290 zł
ROK
(12 miesięcy w cenie 10)
 • Wszystko, co w BASIC i PRO CARE +
 • Aktualizacja wersji PHP
  (jeśli zajdzie potrzeba)
 • Ebook "Zrób se stronę"
  + 5 BONUSÓW
 • Ebook "15 wtyczek, które polecam po dekadzie pracy z WordPressem"
 • Wsparcie w dodawaniu treści
  w WordPressie i zarządzaniu stroną 1h/miesiąc
 • Pierwsze 14 dni za free!
WYPRÓBUJ ZA DARMO

ŚWIETNIE! ZACZYNAMY! 😍

Kto jeszcze chce mieć bezpiecznie działającą stronę www?
(i nigdy więcej nie bać się o to, że kolejna aktualizacja wordpressa / wtyczki oznacza kłopoty)
 
Propozycja 1. Jak sprawić, by strona www była aktualna i bezpieczna, bez stresu i Twojego zaangażowania?
Propozycja 2. 15 minut, tylko tyle potrzebujesz, aby Twój WordPress działał sprawnie, bez Twojego zaangażowania i stresu.
Propozycja 3. Jak w 15 minut zadbać o bezpieczeństwo strony www, oszczędzić pieniądze i przestać martwić się kolejnymi aktualizacjami?
 
w 15 minut pokażesz mi dlaczego z radością powierzę Ci swojego WordPressa